Endodoncja

…czyli popularne „kanałówki” to nasza specjalność.

Do leczenia kanałowego dochodzi w momencie, kiedy próchnica zaatakuje tzw. żywą część zęba czyli miazgę. Objawia się to często pojawiającym się bólem zęba, gdyż miazga jest silnie unerwiona. W takim przypadku żeby powstrzymać narastający ból oraz uchronić ząb przed ekstrakcją należy jak najszybciej przeprowadzić leczenie endodontyczne. Zdarza się również, że ponownego leczenia – tak zwanego re-endo wymaga ząb, w którym już kiedyś takie leczenie przeprowadzono. Taka sytuacja może być spowodowana przez wiele czynników, m.in przez wystąpienie dodatkowego kanału zęba, który nie został udrożniony i wypełniony przy pierwszym leczeniu.

W naszej pracy spotkaliśmy się już z wieloma przypadkami, w których często występował jeden, a nawet dwa dodatkowe kanały, dlatego w leczeniu kanałowym zawsze pracujemy w dużym powiększeniu pod mikroskopem, aby wyeliminować możliwość „przeoczenia” wejścia do kanału. Ponadto praca przy użyciu mikroskopu, a także specjalistycznych narzędzi do endodoncji pozwala precyzyjnie i z powodzeniem przeprowadzić leczenie.

Gabinet stomatologiczny PORADA jest wyposażony w najlepsze aktualnie dostępne narzędzia i urządzenia do endodoncji co w połączeniu z wysokiej jakości materiałami do wypełnień w dużym stopniu wpływa na końcowy efekt leczenia, a prawidłowo wyleczony ząb pozostanie na swoim miejscu jeszcze przez wiele długich lat.

Raypex5EndopilotReciproc

Do naszej dyspozycji mamy mikroskopy zabiegowe Seliga oraz Alltion, cyfrową radiowizjografię MyRay z aparatem RTG DC Extend, system maszynowego opracowywania kanałów Reciproc, system do wypełniania kanałów ciekłą gutaperką Meta, endometr Raypex oraz tzw. „kombajn” endodontyczny czyli Endopilot.

Mikroskop stomatologiczny

MyRay DC ExtendMyRay Zen X